FOMO – DIGIAJASTU MURELAPS

Mis on FOMO?

FOMO on fear of missing out – hirm millestki tähtsast või olulisest mitte osa saada. Me kardame jääda ilma informatsioonist, üritustest, koolitustest, kogemustest ja nii edasi. Seda tunnet on tekitanud sotsiaalmeedia, mis pakub meile igapäevaselt kandikul näha teiste elusid ja meie tahame ka seda “kõik on alati viimase peal” tunnet, mida teiste postitatud pildid ja storyd meie kujutluspildis loovad. FOMO võibki tekkida igapäevaelus näiteks sõprusringkonnas, kui sul on hirm selle ees, et su sõbrad teevad midagi ägedat sind sellesse kaasamata. FOMO võib tekkida ka tööalaselt, kui sa kardad näiteks mõnest tähtsast koolitusest ilma jääda, konkurentidele “alla jääda”.

Pakkumine on lõputu

Kohati tundub, et olen muutunud ka ise koolituste ja väljakutsete sõltlaseks. 😃 Sellel on kaks külge – ühelt poolt on õppimine ja arenemine ju väga positiivne ja edasiviiv, teisest küljest, hirm millestki heast või olulisest ilma jääda, paneb meid vahel võtma endale liiga palju kohustusi korraga. Kas kõlab tuttavalt? Kindlasti oled sinagi tundnud, et iga järgnev koolitus või väljakutse, mida pakutakse, on justkui täpselt sulle ja kui nüüd sellel ei osale, siis saavad kõik teised targemaks ja sina jääks justkui “rongilt maha”.

Fakt on see, et pakkumisi on alati ja palju ning kõik need väljakutsed ja kursused on tohutult huvitavad ja kasulikud. Aga me ei saa kõike korraga, me peame endale seda teadvustama. Õnneks me ei vajagi tegelikult kõike. Mulle meeldib väga ütlus – “Kui sa armastad seda, mis sul on, siis on sul kõik vajalik olemas”. 🙂

fomo

Turunduse kaval nipp

See on turunduse kaval nipp, panna sind arvama, et just nüüd ja praegu on sinu võimalus ja iial ei tea, millal see kursus taas tuleb või, millal see jälle nii soodsalt saadaval on. Tegelikult ei saa need võimalused otsa. Kui ei tule selle konkreetse ettevõtte koolitust sind huvitaval teemal, siis tuleb mõne muu koolitaja poolt.

Tee valik

Ikka ja jälle kipun isegi sellesse ringi lõksu jääma. Aga siis tuletangi endale taas meelde, et ei ole vaja karta – ma ei jää millestki ilma. Ilma jään hoopis heast tulemusest, kui teen kümmet erinevat asja korraga. Vali üks kindel nišš, pühendu, anna oma parim, saavuta ja naudi seda positiivsust, mida end millelegi pühendamine annab. Kui eduelamus jääb pidevalt saavutamata, sest kogu aeg tegeled rööprähklemisega, hakkabki tekkima stress ja “läbikukkuja MINA-pilt”. Paljudel virtuaalassistentidel on kindlasti sama probleem. Loodetakse, et kui pakutavate teenuste nimekiri on mitu lehekülge pikk, siis märkab ettevõtja sind paremini. Tegelikult see nii ei ole – pigem otsitakse oma ala professionaale, kes teavad, mida nad teevad. Sellepärast on ka meil VirtuaalAssistendid meeskonas iga valdkonna jaoks oma inimene.

Tervis ennekõike

Olen varasemalt oma postitustes lahanud kontori ja kodukontori ergonoomikat, aga järjest enam tundub mulle, et inimesed peaksid erilist tähelepanu pöörama just oma vaimsele tervisele.

Võtame parem tassikese kuuma jooki ja mõtleme: “Mida MINA praegu TEGELIKULT vajan ja kuidas ennast tunda tahan?” Ärme lase ennast välisel mõjutada, vaatame rohkem endasse. 🙂

 

Kirjuta kommentaari, milles seisneb sinu FOMO?

Jaga seda blogipostitust

Kommentaarid:

Jaga seda blogipostitust

Kommentaarid:

Jäta kommentaar