KONTOR või KODUKONTOR – selles on küsimus

Kodukontoris töötamine muutub üha levinumaks töövormiks. Seda on soodustanud tehnoloogia kiire areng ja paindlike töövormidega ametite populaarsus.

Koroonakriisi ajal oli ilmselt kodukontoris töötamist rohkem kui kunagi varem. Minagi töötan enamasti kodukontoris. Vahel tunnen, et vajan vaheldust ja siis lähen kontorisse või mõnda hubasesse Viljandi kohvikusse tööasju tegema. Sealsed inimesed ja õhkkond mõjuvad mõnikord väga inspireerivalt.

Kodukontoris töötamisel peame arvestama, et sellel on nii häid kui ka halbu külgi. Alustan seekord miinustest.

kodukontor

KODUKONTORI MIINUSED

  • Esimene asi, mis kohe kodukontori miinuspoolelt pähe tuleb on see, et laste kära ei lase keskenduda. Kui lapsed juba kodus on, mitte koolis ega lasteaias, kas siis vaheaja või haiguste tõttu, olen mina ka nagunii kodus, isegi kui kontor olemas on.

  • Kodukontoris töötades on kodused kohustused kogu aeg silme ees ja vahel võib juhtuda, et panen näiteks nõusid või pesu masinasse, mis iseenesest on ju normaalne, aga kui oleksin kontoris, siis seda ei teeks. Hea on see, et virtuaalse assistendi töötunnid lähevad kirja ainult reaalse töö tegemise aja eest. Kui ma töötaksin kindla kuupalgaga, siis arvan küll, et mõnel kuul oleksin ületasustatud ja mõnel kuul vastupidi. Seega, kindlasti soovitan väikeettevõtjatele pigem virtuaalset assistenti, kelle tasu sõltub konkreetselt tehtud tööst. Te ei pea kinni maksma kellegi nõude-, pesu- või põranda pesemist. 😀

  • Kodukontoris muutub elu üksluiseks, sest saab kogu aeg mugavalt kodus olla, ei pea tööle ega lõunale minemiseks kuhugi ekstra liikuma. Minul on ka lasteaed kohe akna all. Kui lapsi pole vaja kooli ega lasteaeda saata, siis võibki end vahel õhtusöögilauas hommikumantel seljas avastada. 🙂

  • Piirid töö ja eraelu vahel muutuvad häguseks. Olen end tihti avastanud veel õhtutundidel tööasju tegemas, kuigi lapsed soovivad hoopis minu tähelepanu. Kontoris töötades on ajakasutus efektiivsem ja ei teki seda tunnet, et õhtul on vaja veel arvuti lahti teha.

  • On suur oht, et elu muutub väga istuvaks ja ei lähe kaua aega, kui tekivad probleemid selja, kaela, silmade ja kehakaaluga.
kodukontor

KODUKONTORI PLUSSID

  • Hoiad kokku nii raha kui aega, sest ei pea töö tegemiseks kuhugi ekstra kohale minema.
  • Lõuna saab ka kiirelt kodus teha, ei teki lisakulu väljas söömisest.
  • Kodus, oma kindluses, on hea olla. Kõik on käe-jala juures, mida iganes vaja võib minna. Näiteks tunned korraga, et enam ei jaksa, siis on sul võimalus panna mängima vali muusika, tantsida, karjuda, teha mida iganes, et end jälle kokku võtta. Kontoris olles vaataks töökaaslased sellele kõigele veidi imelikult. Kodukontoris olles pead ainult naabrite pärast muretsema. 😀
  • Kodus töötades jäävad ära kulutused, mis kaasnevad eraldi kontoripinna rentimise ja selle sisustamisega. Jah, ka kodukontor peab olema sisustatud ergonoomiliselt, kuid seda võib teha järk-järgult ja seni kasutada olemasolevaid asju.
  • Kui on halb tuju või ei viitsi lihtsalt enda sättimisega vaeva näha, võid terve päeva töötada arvutiga diivaninurgas, seljas pidžaama või dressid ja juustes sama krunni, mis juba eile pähe oli keeratud ja ööga sassi on magatud. See on täiesti normaalne, et niisuguseid päevi ka on. Mina tavaliselt eelistan ka kodus töötades end viisakalt riidesse panna, sest minu arvates on see kodukontoris eriti oluline, et hoida motivatsiooni ja töötunnet ning olla valmis, kui tuleb näiteks kiire videokõne või konsultatsioon teha.

Leidsin kodukontoris töötamise juures nii plusse kui ka miinuseid. Inimesed on väga erinevad ja mis ühele sobib, ei pruugi teisele absoluutselt sobida. Mõni tunneb end kodukontoris kui kala vees, teine ei suuda kodus olles üldse keskenduda, sest näeb enda ümber vaid kodutöid, mis on kiiremas korras vaja ära teha.

Kumba eelistad Sina – kas klassikalist kontoritööd või uuendusmeelset kodukontoris töötamist? Jäta meile siia kommentaar.

Jaga seda blogipostitust

Kommentaarid:

Jäta kommentaar